BEBEK VE EBEVEYN DÜNYASININ EN MERAKLI GAZETESİ

Uçak geliyor: Zencefil, şalgam, mango!

Haber

Los Angeles merkezli Little Food Club, organik pürelerden oluşan sıradışı bir püre yelpazesi hazırladı. Amaç, çocukların ileriki yıllarda yemek seçmemesini sağlamak.

Açık ağız, açık fikir
Anne sütünden katı gıdaya geçen bebeklere öncelikle şeftalili, elmalı, havuçlu, muzlu püreler hazırlanır. Ancak Los Angeles merkezli bir şirket aynı fikirde değil. Şirketin kurucusu Kerstin Kühn, bir buçuk yaşındaki kızı Maxine’in yeni ve farklı tatlara açık olmasını istedi.

Aynı zamanda bir yemek yazarı olan Kühn farklı yemekler yemeyi sevdiğini, kızının da kendisi gibi olmasını istediğini söylüyor.

Şalgamlı, mangolu püreler…
Little Food Club, tam bu dönemin damak zevkinin geliştirmesi için kritik olduğuna inanıyor. Bu nedenle bebeklere mangolu, armutlu, kabaklı, şalgamlı, patlıcanlı, kinoalı, lavanta ve adaçayı aromalı püreler hazırlıyorlar.

Şirket ayda iki organik püre hazırlıyor. Bu püreler, kabak ve patlıcan, tavuk ve zencefil, patates ve pırasa, ıspanak ve köri gibi alışılmadık kombinasyonlar içeriyor. Kühn, farklı tatlara alışmanın ileri yaşlarda meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeye de yardımcı olacağı görüşünde. Ebeveynlere sıradışı her tadı, bebeklerine birden fazla kez teklif etmelerini öneriyor ve hoşlanmalarının zaman alabileceğini söylüyor.

Haber

Rocky bebek ısınıyor

ABD’de bir bebek, oyuncu Sylvester Stallone’un canlandırdığı Rocky Balboa karakterini iki buçuk dakika
EN YUKARI