BEBEK VE EBEVEYN DÜNYASININ EN MERAKLI GAZETESİ

Sürücüsüz bebek arabaları

Haber/Video

Sürücüsüz otomobiller teknoloji konulu sohbetlere damgasını vururken, birilerinin çıkıp ebeveynleri bebek arabalarını sürmekten kurtaracak teknolojiyi bir araya getirmesi sürpriz olmadı.

“Dünyanın ilk akıllı bebek arabası” olarak pazarlanan Smartbe, nereye giderseniz gidin sizi takip eden bir hareket sensörü kullanıyor. Smartbe ile bebek arabanızı ellerinizi kullanmadan sürebiliyorsunuz. Görünmez bağlar sayesinde, bebeğinizle koşuya çıkabiliyorsunuz.

Günümüzde hayatımıza damga vuran pek çok teknolojik buluş gibi, Smartbe de kitle fonlaması aşamasında. Eğer her şey yolunda gider de Indiegogo sayfasında beklenen mali destek sağlanırsa, tasarlanmış en süslü bebek arabalarından biri hâline gelecek.

Elektronik özellikleri
İçindeki elektrikle çalışan motora ek olarak, kablosuz bir hoparlör, şişe ısıtıcı, 3 dikdörtgen biçimli tente ve ısı ayarlı beşik özellikleri olacak.

Üst düzey güvenlik tedbirleri
Güvenlik tedbirlerine gelince, Smartbe‘nin direksiyon sinyalleri, iç ve dış görüntü kameraları ve hırsızlığı önleyen bir alarmı bulunacak.

3 sürüş modu var
Araba, akıllı telefon uygulamasıyla kontrol edilebilecek. Elektrik motorunun 3 modu olacak: Ebeveynle arasındaki sabit mesafeyi korumasına yardımcı olan ölçümler kullanarak kendiliğinden çalışan mod, çim biçme makinelerindeki gibi bebek arabasını itmeye yardımcı olacak destekle çalışan mod ve arabayı sıradan bir bebek arabası gibi çalıştıran manuel mod.

Pil ömrünün 6 saati bulacağı tahmin edilen akıllı araba, yukarıda belirtilen tüm havalı özelliklere sahip olmanın yanı sıra, akıllı telefonları da şarj edebilecek.

Fiyatı 3199 dolar
Tüm bu özelliklerin bir bedeli var elbette. Kitle fonlamasının bazı aşamaları var ama bu akıllı arabaya eksiksiz bir şekilde sahip olmak, nakliye hariç 3199 dolara patlayacak. Dahası nakliyat 2017 yılının Nisan ayına kadar başlamayacak.

Güvenlik açısından üreticiler Smartbe‘nin sahip olduğu teknolojinin, diğer endüstriyel ürünlerde ayrıntılı bir biçimde test edilip kullanıldığını iddia ediyor. Ama hâlâ cevaplanmayı bekleyen bir soru var: Acaba ebeveynler bebeklerini bu arabaya teslim edebilecek mi?

Haber

Rocky bebek ısınıyor

ABD’de bir bebek, oyuncu Sylvester Stallone’un canlandırdığı Rocky Balboa karakterini iki buçuk dakika
EN YUKARI