BEBEK VE EBEVEYN DÜNYASININ EN MERAKLI GAZETESİ

Karı-koca 112 bebeğe baktılar

Haber

Tennesseeli bir karı-koca, 1989’dan bu yana 112 bebeğin koruyucu ailesi oldu.

Ralph ve Sue Hilman’ın bebeklere karşı farklı bir düşkünlüğü var. Kendilerine ait 3 biyolojik çocuğu olan çift, koruyucu aile olarak toplam 112 bebeği büyüttüklerini söylüyor.

“Hepsinin bezlerini değiştirdiğimizi, hepsine banyo yaptırdığımızı, hepsini beslediğimizi düşününce şaka gibi geliyor” diyen Sue, 1989’un Kasım ayından bu yana baktıkları her bebekle bir fotoğraf çektirmiş. Hillmanlar evlerine getirdikleri her bebeği tek tek hatırladıklarını söylüyor.

“Bu küçük bebek,” diyorlar duvardaki fotoğraflardan birine işaret ederek, “şu anda büyük bir futbol oyuncusu ve yakında liseden mezun olacak, yani uçmaya hazır.”

Çoğu madde bağımlısı annelerin bebekleri
Çift, 26 yıl sonra bugün bile bebek kabul etmeye devam ediyor ve en son 9 haftalık Elizabeth isimli bir kız bebeğin bakımını üstlendi. Elizabeth de kendisinden önceki pek çok çocuk gibi, madde bağımlısı bir annenin kızıydı. Ralph, annenin eroin, amfetamin gibi zararlı hangi madde varsa hepsine bağımlı olduğunu ekledi. Ama Hillmanlar’ın bebekleri alma nedenleri yalnızca madde bağımlısı anneler değil.

“Başka nedenlerle de terk ediliyorlar”
“Bazen, bakacak güçleri olmuyor. Biyolojik anne bunu biliyor. Bazen çok genç ya da fazla yaşlı oluyorlar. Bazen de zaten bakacak çok çocukları oluyor. En başından beri yapılacak en doğru şey gibi geldi. Hiç şüphe etmedik, kararımızı hiç gözden geçirmedik.”

Sue Hillman, doğum asistanı bir hemşire olarak görev yaptığı yıllarda, aslında hayatın kendisini bu işe hazırladığını hiç fark etmediğini söylüyor.

6 ay bakıyorlar
Hillmanlar her seferinde tek bir bebeğe bakıyor ama kimi zaman sıkışıklık yaşıyor. Genellikle bir bebeğe 6 aylık olana kadar bakan çift, onlar için çok dua ettiklerini söylüyor, böylelikle onları koruduklarına inanıyor.

Bebeklere veda ederken çok zorlandıklarını ekleyen Hillman çifti, şöyle diyor: “Çok üzücü bir dönem. Uzun bir süre önce hiçbirinin bizimle kalmaması gerektiğine karar vermiştik, yani onları evlat edinmeyi bile düşünmedik. Ama onlara o kadar bağlandık ki, her seferinde bir parçamız eksiliyor.”

Ralph, “hem onlar için gözyaşı döktük, hem de başka insanlarla birlikte olacakları için sevindik, ayrılmalarını kutladık çünkü bu onlar için de iyi olacak” diye konuşuyor.

50 yıldır evliler
Yollarının birkaç kez baktıkları bebeklerle kesiştiğini söyleyen Ralph şöyle devam ediyor: “Bir gün markette bir çocuk bana doğru koştu ve kendisi adına yaptıklarımız için bana teşekkür etmek istediğini söyledi. Bu çok özel bir andı.”

“Bu çocukların her birinin hikayesi ayrı, bu yüzden onları unutmak, onlara bakıp şaşırmamak imkansız” diye ekleyen çift, 50 yıldır evli.

Haber

Rocky bebek ısınıyor

ABD’de bir bebek, oyuncu Sylvester Stallone’un canlandırdığı Rocky Balboa karakterini iki buçuk dakika
EN YUKARI