BEBEK VE EBEVEYN DÜNYASININ EN MERAKLI GAZETESİ

İkinci oğlunu tek başına doğurdu

Fotoğraf/Haber

İngiltere’de bir anne, ikinci çocuğunu yardım almadan, tek başına doğurmak istedi ve bütün deneyimini kayda aldı. Angel Mickelle isimli genç kadının ikinci oğlunu suda doğurmak isteyişinin nedeni basitti. Bebeği doğar doğmaz herhangi biri araya girmeksizin onu kollarında tutabilmeyi istiyordu. Doğum ânı, Ginger Horsburgh adlı fotoğrafçı tarafından belgelendi. Horsburgh da ilk kez tek başına doğurmak isteyen bir kadını çekecekti.

Fotoğrafçı, Huffington Post gazetesine şöyle konuştu: “Bebeğin anne ve babası yakın arkadaşlarım oldukları için benden bu özel olayın bir parçası olmamı istediler.”

“Odadaki atmosfer son derece heyecanlıydı. Sanırım herhangi bir doğum ânı ne kadar gerilim içeriyorsa, bu da öyleydi. Herkes merak içindeydi ve yeni bir hayatın başlaması için sabırsızlanıyordu. Herkes, her şeyin yolunda gideceği inancını paylaşıyordu.”

İki bebeği de aynı anda emzirdi
“Bana göre en güzel an, plasentanın çıkarılıp göbek bağını kesmesi için babaya verildiği, annenin de yenidoğan ve ablasını aynı anda emzirmesiydi.”

Mickelle ilk bebeklerine hamile kaldığında o ve eşi Tyson, doğal doğumla ilgili öğrenebilecekleri her şeyi öğrenmişlerdi. Angel Mickelle, BabyCenter sitesine şöyle konuştu:

“Kimse yapabileceğime inanmıyordu”
“Eşim Tyson dışında kimse bana inanmasa da, ben ikinci bebeğimi yardım almaksızın doğurabileceğimden emindim. İhtiyacımız olur diye el altında telefonumuzu bekleyen bir ebenin olması gerektiği konusunda anlaşmıştık.”

Mickelle ikinci kez hamile olduğunu, ilk bebeği 5 aylıkken öğrenmişti. Evde ve suda yapmak istediği ikinci doğumuna en yakın arkadaşı Lindsey’nin de katılmasını istedi.

“Onu aramıza davet etmenin en nazik yolu buydu”
2 çocuk annesi kadın, “Leo doğarken kordonu boynuna dolandı ama Lindsey onu kolayca çözdü. Bana göre Leo’yu karşılamanın en nazik yolu buydu” diye konuştu.

Fotoğraf

Fotoğrafçı annenin gözünden

Chicago doğumlu Ivette Ivens, anneleri bebekleriyle objektifin karşısına geçirerek emzirmenin toplum içinde normalleşmesine

28 doğum fotoğrafı

Kanadalı doğum fotoğrafçısı Ashley Marston, fotoğraflarından oluşan bir seçkiyi Huffington Post okurlarıyla

Aynı anda emziriyor

ABD’li fotoğrafçı Mae Burke, bir iş gününün tamamını, anneler ve çocuklarının hayatlarındaki güzel
EN YUKARI