BEBEK VE EBEVEYN DÜNYASININ EN MERAKLI GAZETESİ

Gebelik fetişistlerine bir çift söz

Haber

Şarkıcı Adam Levine’in Victoria’s Secret modeli eşi Behati Prinsloo, oyuncu Olivia Wild, Blake Lively, Molly Sims… New York Post yazarı son haftalarda gebe fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan bu isimleri hatırlatarak şöyle yazdı: “Gebe hâlinizi sevmenizde hiçbir sorun yok ama bu annelik fetişizmi giderek daha fazla kadına gerçekten bebek isteyip istemediğini sorgulatmaya başladı.”

Bekar kadınların üniversitelerde erkeklerden daha yüksek bir ortalamayla mezun olduğunu, hatta ilk kadın başkan adayının gündeme oturduğunu yazan Naomi S. Riley, köşesinde yayınlanan yazısında “Konu annelik olunca neden 1953’e geri dönüyoruz?” diye sordu ve ekledi:

Gebelik çekimlerinden, lohusa giyim tasarımlarına, fiyatı dört haneli bebek arabalarından Facebook’u saran gazlı bebek fotoğraflarına, biz annelerin yapacak başka işi yok mu?”

ABD’de doğum oranlarının tarihin en düşük seviyesinde olduğunu yazan Riley, arkadaşlarından kimilerinin kariyerini kimilerinin de vücudunu mahvedeceği için gebeliği ertelediğini ekliyor. “Eğer bebekler sizi büyülemiyorsa bebeğiniz olmalı mı?

Ya da ya gebelik sizi içinizdeki kadınla buluşturmazsa? Ya büyüyen göbeğinizi sosyal medyada paylaşmak istemezseniz? Bu sizi daha kötü bir anne yapacak mı?”

Oyuncu Jennifer Garner’ın geçen hafta Today dergisine “Bir kadının en zengin deneyiminin gebelik olduğu”nu söylemesinden, bekar kadınların hayatlarının o kadar anlamlı olmadığı sonucu çıkarılacağını belirten köşeyazarı ekliyor:  “Bazı kadınlar, hiç şüphe yok, bunu sevimli bulabilir ama ben dahil bazıları için bunlar delisaçması. Bebek yapmak büyük bir olay değil. Hayatınızdaki en önemli şey olabilir. Ama bu binlerce yabancıyla paylaşmanızı gerektiren önemli şeylerden değil. Yakınlarda emekliye ayrılan çocuk doktorumuzun bu yakınlarda bana söylediği gibi…

Sizden önce milyonlarca kadın milyonlarca kez doğurdu ve sizden sonra da milyonlarcası doğuracak.”

New York Post’ta yayınlanan yazının tamamını orijinal dilinde buradan okuyabilirsiniz.

Haber

Rocky bebek ısınıyor

ABD’de bir bebek, oyuncu Sylvester Stallone’un canlandırdığı Rocky Balboa karakterini iki buçuk dakika
EN YUKARI