BEBEK VE EBEVEYN DÜNYASININ EN MERAKLI GAZETESİ

Fotoğrafçı anne kendi doğumunu çekti

Fotoğraf/Haber

California’da yaşayan Lisa Robinson-Ward’un kendi kızının doğumu sırasında çektiği fotoğraf serisi sosyal medyada en az 300 bin kişiye ulaştı.

“Altından kalkabileceğimi düşünmüyordum ama başardım”

Dokuz yaşında bir oğlan annesi olan Lisa Robinson, 2 düşük yaşadığı halde yılmayarak yeniden hamile kalmaya karar vermişti. Söylediğine göre, kızları Anora’nın dünyaya gelişini çekmek, kafasını pozitif düşüncelerle meşgul etmenin ve kızına odaklanmanın bir yoluydu. “Fotoğraf çekecek durumda olup olmayacağımı bilemiyordum ama kafama koymuştum. Yalnızca başarıp başaramayacağımdan emin değildim” diyen taze anne, nadir bir bakış açısı yakaladı.

Anora’nın doğumu planlanandan erken olacaktı. Kızları 6 aylıkken dünyaya gelecekti ve Lisa fotoğraf makinasını elinde tutacak halde bile değildi. Yoğun kasılmaların arasında kendine bir şans vermeye karar verdi. Epidural anestezi aldığı 14 saatin sonunda rahatladı. Kendi sözleriyle eşinin bunda büyük payı vardı. Doktorundan doğumunun fotoğrafını çekmek için izin isteyen Lisa, doktorunu bile afallattığını ancak yüklendiği bu görevin odaklanmasına yardım ettiğini söyledi. Kızı doğar doğmaz ten teması yapan ve emzirmeye başlayan anne, Anora’nın sakin bir bebek olduğunu ekledi.

[Bu yazı, The Huffington Post gazetesinden derlenip çevrilmiştir.]

Tags:

Fotoğraf

Fotoğrafçı annenin gözünden

Chicago doğumlu Ivette Ivens, anneleri bebekleriyle objektifin karşısına geçirerek emzirmenin toplum içinde normalleşmesine

28 doğum fotoğrafı

Kanadalı doğum fotoğrafçısı Ashley Marston, fotoğraflarından oluşan bir seçkiyi Huffington Post okurlarıyla

Aynı anda emziriyor

ABD’li fotoğrafçı Mae Burke, bir iş gününün tamamını, anneler ve çocuklarının hayatlarındaki güzel

Bebeğinin doğumunu seyretti

Kim Overton, son derece kararlı bir kadın. 2005’te rahminde lifli tümörler görüldüğünde, doktorlar,
EN YUKARI