BEBEK VE EBEVEYN DÜNYASININ EN MERAKLI GAZETESİ

Bebeğinin doğumunu seyretti

Fotoğraf/Haber

Kim Overton, son derece kararlı bir kadın. 2005’te rahminde lifli tümörler görüldüğünde, doktorlar, kişiye özel antrenör olan 34 yaşındaki kadına, çocuk yapma kapısının kapandığını söyledi. Overton, tümörden kurtulmak için 11 ameliyat geçirdi ve bekar oluşunun onu anne olmaktan alıkoyamayacağına karar verdi. Yaklaşık 5 sene sonra, ilk çocuğu Dillon’ı sezaryenle doğurdu.

Bu arada, ikinci bir çocuk sahibi olma kapısı neredeyse gerçekten kapandı. Birbiri ardına negatif çıkan hamilelik testlerinden sonra, bir daha hamile kalamayacağını kabullendi. “Resmen yeni bir rahme ihtiyacım vardı” diye anlatıyor Overton.

Ve mucizevi bir şekilde buldu da. Overton, eski arkadaşı ve kuzini Ericka’ya bütün bu kısırlık meselesinden sık sık bahsederdi, fakat bir keresinde laf, Ericka’nın 26 yaşındaki kızı Cyndee’ye geldi. Belki Cyndee, onun için taşıyıcı anne olabilirdi.

“Cyndee’nin, ‘Hayır teşekkür ederim, ilgilenmiyorum” demesinden biraz korktuğumu hatırlıyorum.” diyor Overton. “Bir risk alıyordum. Sık sık yardım isteyen tiplerden değilimdir, o yüzden epey zayıf hissetmiştim.”

O gece, Cyndee’den yardım etmek istediğini söyleyen bir telefon aldı.

Bundan sonra, taşıyıcı annelik süreci acı verecek kadar yavaş ilerledi. 1,5 sene süren evrak işlemlerinden sonra iki başarısız embriyo nakli (Overton’ın yumurtalarından) ve bir düşük atlatıldı. Temmuz 2015’te, Cyndee ikinci defa hamile kaldığı zaman, Overton “temkinli iyimser”di. Neyse ki, bu seferki hayata tutundu.

Overton, Cyndee’nin hamileliğini garip bir şekilde hiç yadırgamadı. “Market alışverişini ben yapıyordum ve ben hamile olsam ne yerdim diye düşünüp onları alıyordum. Beraber terapi görüyorduk ve bütün randevulara gittim. Bir kere bile bağımızın kopuk olduğunu hissetmedim veya olması gerektiği kadar iyi olmadığını. Her şey iyiydi.”

Cyndee doğuma girdiğinde, Overton -ve taşıyı annelik yolculuğunun hemen başında tanışıp evlendiği kocası Jason- doğumhanede onun yanındaydılar. “Ben sersem gibiydim ama Cyndee epey sakindi. Sonra ıkınmaya başladı ve bebek dördüncüde dışarı çıktı” diye anlatıyor.

İnişli çıkışlı 3 sene, hızlı bir doğum ve anında kurulan bir bağ ile sonuçlandı, Overton ailesi sonunda bebekleri Oliver’la tanıştı.

Bu çok beklenen doğumu, Teksaslı fotoğrafçı Leilani Rogers kayda aldı. Deneyimin devamını onun fotoğrafları eşliğinde okuyun.

"Cyndee'nin yanında oturuyoruz. Olıver'la tanışmamıza çok az kalmış."
“Cyndee’nin yanında oturuyoruz. Olıver’la tanışmamıza çok az kalmış.”
"Kafasını dışarı çıkardığında bebeği ilk defa gördüm ve her şey o sırada gerçekliğe büründü."
“Kafasını dışarı çıkardığında bebeği ilk defa gördüm ve her şey o sırada gerçekliğe büründü.”
"Olıver meydana çıktı."
“Olıver meydana çıktı.”
"Bu fotoğraf her şeyi anlatıyor, çoşku içindeyiz."
“Bu fotoğraf her şeyi anlatıyor, çoşku içindeyiz.”
"Odadaki sevgi, sarhoş ediciydi. Burada, Jason Cyndee'ye ne kadar harika bir iş çıkardığını söylüyor.
“Odadaki sevgi, sarhoş ediciydi. Burada, Jason Cyndee’ye ne kadar harika bir iş çıkardığını söylüyor.
"Burada her şeyi kavramaya başlıyorum."
“Burada her şeyi kavramaya başlıyorum.”
"Anne-kız sevgisi."
“Anne-kız sevgisi.”
Ağabeyler, küçük kardeşleriyle tanışıyorlar, Dıllon 5, Jason'ın oğlu Attıcus 4 yaşında.
Ağabeyler, küçük kardeşleriyle tanışıyorlar, Dıllon 5, Jason’ın oğlu Attıcus 4 yaşında.
"Kuzin Erıcka beni tebrik ediyor."
“Kuzin Erıcka beni tebrik ediyor.”
"Anneanne ve Cyndee'nin erkek arkadaşı, Olıver'ı görmeye gelmiş."
“Anneanne ve Cyndee’nin erkek arkadaşı, Olıver’ı görmeye gelmiş.”
"Olıver, ten tene geçirdiğimiz 'bağlanma vakti'nden sonra temizleniyor."
“Olıver, ten tene geçirdiğimiz ‘bağlanma vakti’nden sonra temizleniyor.”
"Olıver'la biraz daha tensel bağlılık kuruyoruz. Burada, onu emziriyormuşum gibi görünüyor ama sadece bana dokunarak üzerimde yatıyor. Cyndee, ilk sütünü verdi ve vermeye devam edecek."
“Olıver’la biraz daha tensel bağlılık kuruyoruz. Burada, onu emziriyormuşum gibi görünüyor ama sadece bana dokunarak üzerimde yatıyor. Cyndee, ilk sütünü verdi ve vermeye devam edecek.”
"Cyndee'ye sarıldım ve üc yıldır biriktirdiğim gözyaşlarımı tutamadım. Bu, özverili deneyim için ona minnettardan da öteyim ve 3 senelik mücadele bittiği için rahatlamışım."
“Cyndee’ye sarıldım ve 3 yıldır biriktirdiğim gözyaşlarımı tutamadım. Bu, özverili deneyim için ona minnettardan da öteyim ve 3 senelik mücadele bittiği için rahatlamışım.”

[Pop Sugar sitesinden çevrilmiştir.]

Fotoğraf

Fotoğrafçı annenin gözünden

Chicago doğumlu Ivette Ivens, anneleri bebekleriyle objektifin karşısına geçirerek emzirmenin toplum içinde normalleşmesine

28 doğum fotoğrafı

Kanadalı doğum fotoğrafçısı Ashley Marston, fotoğraflarından oluşan bir seçkiyi Huffington Post okurlarıyla

Aynı anda emziriyor

ABD’li fotoğrafçı Mae Burke, bir iş gününün tamamını, anneler ve çocuklarının hayatlarındaki güzel
EN YUKARI