BEBEK VE EBEVEYN DÜNYASININ EN MERAKLI GAZETESİ

Akıllı bez değiştirme yastığı

Haber

California merkezli Hatch Baby markası, akıllı telefondaki bir uygulamayla beraber çalışan bir bez değiştirme yastığı geliştirdi. Ebeveynler bu uygulama ve akıllı pedi sayesinde bebeklerin kilosunu, boyunu, beslenmesini, uyku rutinlerini ve bez değiştirme sıklığını takip edebilecek.

Bebeğin büyüme rakamlarını çıkarıyor
Fitness uygulaması mantığıyla çalışan program, bebeğin büyüme rakamlarını standart ölçülerle karşılaştırabiliyor ve çok sayıda veri üretebiliyor. Uygulamanın karşılaşmalı olarak vardığı sonuçlar, bebeğin doktoruyla paylaşılabiliyor. Ayrıca uygulamanın, bebeğin büyümesini takip eden bir fotoğraf/slayt gösterme özelliği var.

Ne kadar emzirdiğinizi gösteriyor
Hatch Baby firmasının yaratıcısı Ann Crady Weiss, uygulamanın, anneler arasında çok yaygın bir endişe konusundan ilham alınarak yaratıldığını söyledi. “Fikir aklıma, kızımla hastaneden eve dönerken geldi. Bebeğimi yeterince emzirip emzirmediğimi düşünüyordum. Genellikle çok rahat ve sakin bir insanımdır ama emzirme konusunda telaş ediyordum çünkü ne kadar içtiğini kestiremiyordum.”

299 dolardan satışa çıktı
299 dolar değerindeki teçhizat, akıllı otomobil koltukları, akıllı biberonlar ve akıllı gözetleme cihazları gibi bebekleri hedefleyen son teknolojinin ürünü. Hatch Baby, çocuklarının uyuma ve yeme rutinlerini izlemek isteyen ebeveynlerin ilgisini çekebilir.

Haber

Rocky bebek ısınıyor

ABD’de bir bebek, oyuncu Sylvester Stallone’un canlandırdığı Rocky Balboa karakterini iki buçuk dakika
EN YUKARI