Ağlayan bebek başkan adayının başını ağrıttı

Haber

Virginia mitinginde bir bebeği ağladığı için annesiyle salondan çıkartan Donald Trump, eleştiri yağmuru altında. Tartışmalar o kadar alevlendi ki demokrat yayın organları Trump’ın eski eşiyle görüşerek başkan adayının kendi bebeğinin bezini asla değiştirmediğini, bu nedenle iyi bir baba olmadığını ima eden haberlere yer verdi.

“Geleceğin Pavarotti’si”

ABD medyası başkanlık seçimlerinden önce Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump’a yüklenmeye devam ediyor. Geçen hafta Virginia eyaletindeki mitingde ağlayan bir bebeği salondan dışarı çıkartan Trump, bu hafta da bebeği Pavarotti’ye benzeterek opera eğitimi alması için ailesine destek vermeyi teklif etti.

Bu espri üzerine İtalyan tenorun ailesi, başkan adayından seçimlerinde Pavarotti’nin aryalarını kullanmamasını rica etti.

Trump’ın savunması
Mitinglerinde Giacomo Puccini’nin Nessun Dorma “Kimse Uyumasın” adlı aryasını kullanan Cumhuriyetçi aday, kendisini şu sözlerle savundu: “Mitinglerden birinde bir bebek ağladı. Ama öyle böyle değil. Geleceğin Pavarotti’si. Güzel bir bebek, güzel bir anneydi. Bebek ağladığı sırada şaka yollu ‘Bırakın ağlasın, bebekleri seviyoruz’ dedim. Herkes kahkaha attı. Ama medya olayı çarpıttı. İnanın bana, yalan söylüyorlar. Yalan olduğunu biliyorlar. Ben bebekleri severim. Bebekleri dışarı attırmam, inanın bana.”

Ne olmuştu?
Donald Trump Virginia’daki mitingde “Bir bebeğin ağladığını duyuyorum. Bunu severim. Ne bebek ama. Ne kadar güzel bir oğlan, küçük ve sağlıklı. Zaten istediğimiz de bu,” demiş; birkaç dakika sonra sözlerinin tekrar kesilmesi üzerine “Aslında şaka yapıyordum, bebeği dışarı çıkarabilirsiniz,” diye eklemişti.

Başkan adayı tekrar kalabalığa dönerek, “Galiba anne, bebeğin ağlamasından gerçekten hoşlandığıma inandı. Olabilir, insanlar anlamayabiliyor,” demişti.

Anne Devan Ebert ise, gönderdiği e-postada medyanın olayı fazlasıyla büyüttüğünü, Trump’la hemfikir olduğunu ve dışarı çıkmasının kendi kararı olduğunu yazmıştı.

trumpbebek

"Dur dur, bir dakika, daha bitmedi, inanamayacaksın... ve ... ve sonra bir bebeğe bağırdı!"
Hadisenin ABD sosyal medyasına yansımalarından: “Dur dur, bir dakika, daha bitmedi, inanamayacaksın… ve … ve sonra bir bebeğe bağırdı!”

 

[Independent]

Tags: