20 milyon pound’luk tazminat davası

Haber

İngiltere’de bir anne, bebeğinin hayatının riske attığı gerekçesiyle bir otomobil koltuğu markasına 20 milyon pound’luk tazminat davası açtı. Üstelik herhangi bir kaza yaşamadığı halde.

argos

Tek çocuk annesi Rochelle Natty otomobil koltuğu markasını, ürünü piyasadan çekmedikleri 1,5 yıl boyunca oğlunun hayatını tehlikeye attıkları gerekçesiyle mahkemeye verdi.

Argos firması, Mamas & Papas markalı ürünlerini bu yılın Nisan ayında acil olarak piyasadan kaldırdıklarını açıklamıştı. 50 pound değerindeki 5 farklı otomobil koltuğunun, yoğun baskı altında çatlayabileceğini belirtiyorlardı.

Firma müşterilerinden acil olarak ürünü iade etmelerini istemişti. Ürünü 18 ay boyunca kullandığını fark eden Natty, yaşadığı şok üzerine firma yetkililerine ulaştı ve hatalı ürünün piyasadan toplatılmasının neden 1,5 yıl kadar uzun bir süre tuttuğunu açıklamalarını istedi.

Argos, websitesindeki açıklamasında müşterilerinden özür dileyerek ürün kalitesini ve müşterilerinin güvenliğini ön planda tuttuklarını, geri çekilen ürünler ödeme para iadesi yapılacağını, tüm ürünlerinin test edilip bağımsız kuruluşlar tarafından onaylandığını belirtti.

[Telegraph]