BEBEK VE EBEVEYN DÜNYASININ EN MERAKLI GAZETESİ

Oğlan ebeveyni olmanın 9 özel yanı

Pratik bilgi

Oğlu olanlar, oğlan ebeveyni olmanın özel yanlarını aşağıdaki gibi sıralıyor:

1. Annesine düşkün olacak
Annesi olarak dünyada en fazla sevdiği kadın siz olacaksınız. Yalnız size karşı en sevecen, en şefkatli yüzünü gösterecek. Genellikle kızların sevecen davrandığı varsayılır ama aslında oğlanlar da annelerine karşı çok şefkatlidir.

2. Dayanıklı olacak
Parktaki çocuklara göz attığınızda dikkatinizi çekmiştir, oğlanlar çok dayanıklıdır. Ayağı takılıp düştüğü zaman oğlunuzun ellerini silkeleyip hiçbir şey olmamış gibi ayağa kalktığını göreceksiniz. Büyük olasılıkla koşarak yanına gidip onu teselli etmenize gerek kalmayacak.

3. Daha kolay büyüyecek
Hem kızı hem oğlu olan anneler bilir, oğlanlar daha kolaydır. Daha nadir ve daha az komplike davranış sorunları yaşarlar. Bu bir genelleme olsa da, deneyimli annelerin onaylayacağı bir gerçektir.

4. Giysileri içinde kocaman bir adama benzeyecek
Küçük hırkalar, yelekler, askılar ve çizgili gömleklerle koca adamlara benzerler. Onları, tıpkı dedeleri gibi giydirebilirsiniz.

5. Sert oynamayı sevecek
Bütün çocuklar sert oyunları, itiş kakışı sever ama en çok oğlanlar sever. Kendinizi daha fazla güreş, kovalamaca oynayarak güç gösterisinde bulunurken bulacağınız çok öğleden sonra olur. Tıpkı bir enerji kütlesi gibi sizi yatana kadar arkasından koşturacak kadar hareketli olacaktır.

6. Yumuşak karnı olacak
Elbette bütün işi yuvarlanmak, koşturmak ve güreşmek olmayacak. Size çok tatlı, çok hassas yanlarını da gösterecek, hatta küçücük şeyler için ağlayacak, bazen bir kız çocuğu gibi giyinmek isteyecek. Yalnızca sizin görebileceğiniz bir yumuşak karnı olacak. Her sabah yatakta size sokulup sizi sevdiğini söyleyecek.

7. Adam olmayı sizden öğrenecek
Annesi olarak ona “adam” olmayı siz öğreteceksiniz. Bir erkeğe daha başkalarına karşı saygılı, düşünceli ve sorumlu olmayı öğretebilirsiniz.

8. Daha açık arkadaşlıkları olacak
Konu arkadaşlıkları olduğunda kızlardan daha karmaşasız ilişkileri olacak. Bir oyunun dışında bırakılmak, geride kalmak gibi endişeleri olmayacak. Olsa bile bunları daha az dramatik yaşayacak.

9. Babasıyla gizli bir dünya paylaşacak
Babasıyla farklı bir dil konuştuklarını göreceksiniz. Ortak ilgi alanları söz konusu olduğunda, aynı tutkuyu paylaştıklarında gizli bir dünya inşa ettiklerini hissedeceksiniz. Bu da sizin için çok iyi çünkü artık gidip güzel bir duş alabilirsiniz.

Pratik bilgi

Bebek dostu hastanelerin farkı

1989’da UNICEF ve Dünya Sağlık Örgütü “Emzirmenin Korunması, Teşviki ve Desteklenmesi” başlığı altında 10
EN YUKARI