BEBEK VE EBEVEYN DÜNYASININ EN MERAKLI GAZETESİ

Gebeliğin en çok özlenen güzel yanları

Pratik bilgi

Gebeliğin ilk dönemi, göz korkutan kötü bir şöhrete sahip. Sürekli yorgun ve uykulu hissettirmenin yanı sıra, kimilerine kafalarını klozetten kaldıramadıkları bir dönemi çağrıştırır. Buna yanı başınızda içilen kahvenin ya da yenen işlenmiş yemeklerin davetkar kokusu eklenir. Etrafınızdaki tanıdık tanımadık herkesten dinlemek zorunda kalacağınız öğütler, size hasta muamelesi yapan ve kabus benzeri olasılıkları düşündüren doktorlar, neyi nasıl yapmanız gerektiğini televizyondan, gazeteden, internetten aylar boyu dikte edecek uzmanlar gebelik serüveninin acımasız bileşenleri oluverir. Kendinizi duygu yüklü bir hortumun ortasında buluverirsiniz.

Ama gebeliğin ilk dönemini muhteşem kılan faktörler de var. Sizin için gebeliğin erken dönemine ait en güzel yanları gözden geçirdik.

Bir sırrım var
Eşiniz hariç kimsenin bilmediği bir sırrınız var. Bu sırrı kimlere nasıl açıklayacağınızı planlamanın zevkini çıkarın. Gebelik haberini paylaşmanın çok eğlenceli yolları var, keşfedin.

Hoşgeldiniz hücrelerim!
Teniniz daha esnek, saçlarınız daha ipeksi, tırnaklarınız daha hızlı uzuyor. Sanki bütün bedeniniz sizi yenilemek için fazladan kan ve hücre pompalıyor.

Merhaba dolgun göğüsler!
Göğüsleriniz hiç olmadıkları kadar dolgunlaşıyor. Bu kadar dikkat çekici olabildiklerini hiç bilmiyordunuz.

Hoşçakal âdet!
Tamponlar, pedler, karın ağrıları, âdet çamaşırları, uzunca bir süre için ortalıkta olmayacak, güzel değil mi?

En doğal hakkım, kapris
Biraz sırtınız mı ağrıdı, eşiniz masaj yapabilir. Bulaşık makinesinin işi mi bitti, eşiniz boşaltabilir. Kapı mı çaldı, eşiniz bakabilir. Canınız kuşkonmaz mı çekti, eşiniz getirebilir. Eşinize kapris yapmak en doğal hakkınız olacak. Çok abartmamak kaydı şartıyla.

Pratik bilgi

Bebek dostu hastanelerin farkı

1989’da UNICEF ve Dünya Sağlık Örgütü “Emzirmenin Korunması, Teşviki ve Desteklenmesi” başlığı altında 10
EN YUKARI