BEBEK VE EBEVEYN DÜNYASININ EN MERAKLI GAZETESİ

Islak mendili kendiniz de yapabilirsiniz

Kültür/Pratik bilgi/Video

Bebek bakım ürünlerinin kimyasal içeriğini endişe verici bulan annelerden Joy Ratima, bebeğinin temizleme mendilini evde ve kendi hazırlıyor. Melbourne’da yaşayan genç kadının, ıslak mendil hazırlayışını tarif ettiği 3 dakika 23 saniyelik Facebook videosu yaklaşık 2 milyon defa seyredildi.

Üç çocuk annesi Ratima, videoyu şöyle açıklıyor: “Kendi bebek temizleme mendilimi kendim yapıyorum. Hazır olanlarının bir sürü kimyasal madde içerdiğini biliyor muydunuz? Ve biz de onları tatlı bebeklerimizin popolarını temizlemek için kullanıyoruz! Bence bu, temizleme mendili yapmanın en iyi yolu. […] Yapmak 5 dakikadan az alıyor ve satın almaktan daha da ucuza geliyor.”

Joy Ratima, videonun çektiği beklenmedik ilgi üzerine, bebek bakımına dair başka pratik ve doğal uygulamalarını anlatmayı planladığı Mama Joy at Home isimli bir Facebook sayfası açtı ve şimdiden 5 bin kişi tarafından takip ediliyor.

joy-video

Malzemeler
Saklama kabı (2 adet)
Havlu kağıt (1 adet)
Hindistan cevizi yağı (2 çorba kaşığı)
Katkısız vücut şampuanı (2 çorba kaşığı)
Kaynar su

Hazırlanışı
Havlu kağıdı eninden ikiye kesin ve iki parçayı birer saklama kutusuna yerleştirin. Hindistan cevizi yağı, katkısız vücut şampuanı ve suyla yaptığınız karışımla havlu kağıtları eşitçe ıslatın. Havlu kağıdın ortasındaki kalın ruloyu çıkarın ve istediğiniz kadar mendili çekerek alın. Temizleme mendillerinizi, saklama kaplarında kapalı muhafaza edin.

Kültür

Süt annem ve Ben

Yaşamı boyunca yaptığı 200’e yakın tablonun pek çoğunda oto-portre çizen Frida Kahlo, henüz
EN YUKARI