BEBEK VE EBEVEYN DÜNYASININ EN MERAKLI GAZETESİ

Kategori

Magazin

Bebek masumluğunda dedikodu

Alyssa Milano, emzirme fotoğraflarını paylaştı

80’lerde “Patron Kim?”, 90’larda “Melrose Place,” 2000’lerde “Charmed” dizisiyle evlere giren ABD’li aktris Alyssa Milano, Dünya Emzirme Haftası’nı #EmzirmeyiNormalleştir hashtag’iyle kutladı. Instagram hesabından kızı Elizabeth’i emzirirken göründüğü eski fotoğraflarını paylaşan 43 yaşındaki Milano’nun 2 çocuğu var: 4 yaşındaki oğlu Milo ve 18 aylık kızı Elizabella. Kendisini sadece oyuncu olarak değil, prodüktör, tasarımcı, anne ve aktivist olarak tanımlayan Milano, 2003’ten beri UNICEF elçiliği yapıyor.

milano-bebekdostu-1 milano-bebekdostu-2 milano-bebekdostu-3 milano-bebekdostu-4 milano-bebekdostu-5 alyssa-bebekdostu

 

Üçüncü bebeğini doğurdu

ABD’li oyuncu Liv Tyler’ın deneyimli bir anne olduğunu biliyor muydunuz?

“Merhaba!!!!! İşte güzel kızımız !!!! Lula Rose Gardner. Öyle mutluyuz ki, kalbimiz sevgiden patlamak üzere!!!!” 39 yaşındaki Tyler, üçüncü bebeğinin doğum haberini 1,1 milyon takipçisiyle bu sözlerle paylaştıTAMAMINI OKU

Alanis Morisette’in kızı doğdu

Kanadalı şarkıcı Alanis Morisette, 42 yaşında ikinci defa anne oldu. Sanatçı, 2010 yılında oğlu Ever’i dünyaya getirdikten 6 yıl sonra ailelerine katılan küçük kızlarının fotoğrafını Instagram’da huzurdan da öte anlamında #beyondblessed hashtag’iyle paylaştı. TAMAMINI OKU

Phelps ve yüzen madalyası

Evine götürdüğü 22 madalyayla olimpiyat tarihinin en çok madalya alan sporcusu ABD’li yüzücü Michael Phelps, iki aylık oğlu Boomer’la ilk kez havuza girdi. 18 altın madalyalı sporcunun Instagram hesabından paylaştığı fotoğraf 100 binden fazla beğeni topladı. Boomer adına açılan hesapta ise şimdiden 50 bin takipçi birikti. Phelps’in notuna göre Boomer “suyu çok sevdi.”

[Time sitesinden çevrilmiştir.]
phelps2-db phelps1-db

Alt değiştiren bir babanın isyanı

ABD’li bir baba, erkekler tuvaletine bez değiştirme masası konulması için bir mücadele başlattı. 2015’te oyuncu Ashton Kutcher da Facebook hesabından, “Neden erkek tuvaletlerinde bez değiştirme masası yok?” diye soruyordu.

Babasının doğumgününü bir restoranda kutlayan Scott Schrier, 8 aylık bebeğinin altını değiştirmesi gerektiğini fark ettiğinde bunun için uygun bir yer bulamadı. Bu olay üzerine bir blog açtı ve erkekler tuvaletinde bebek bezi değiştirme ünitesi bulunan mekanların listesini yayınladı.

“Bebeğiyle ilgili bir baba olarak eşime,  ‘ben hallederim’ diyerek bir elime bezi, diğer elime bebeğimi alıp işe koyuluyorum. Ama hangi tuvalete girersem gireyim, hiçbir zaman bir alt değiştirme masası olmuyor. Biri sanki bunun ‘kadınların işi’ olduğuna karar vermiş; hayır, biz ebeveynleriz, bu bizim de işimiz” diye konuştu Schrier.

Schrier, “bez değiştiren babalar” anlamına gelen Dads Who Change Diapers adlı bir blog başlattı. Şu anda baba-dostu restoranların işaretli olduğu bir harita üzerinde çalışıyor.

Alt değiştirme masası bulunan her yeri bildiğini iddia eden Schrier, “Her baba (en azından harika olanlar) bebeklerinin ihtiyaçlarıyla ilgilenebilmek için gerekli tesisatın olmayışıyla yüzleşme zorunda. Bu çılgınlığı durduralım” diyor.

2015’te de ABD’li oyuncu Ashton Kutcher alt değiştirme masası olan ilk erkekler tuvaletini Facebook hesabından duyuracağını ilan etmiş, işletme sahiplerini değişimin kendisi olmaya çağırmıştı.

Schrier’in blogu başlatmasına neden olan işletme ise hala bir alt değiştirme masası tesis etmedi. Schrier, babasının doğumgününü kutlamak için gittiği mekanı beklediği haber gelene kadar boykot ettiğini yazdı.

EN YUKARI