BEBEK VE EBEVEYN DÜNYASININ EN MERAKLI GAZETESİ

Babalara özel at kuyruğu dersleri

Kültür

Florida’da bekar bir baba, babalara ve baba adaylarına kızlarının saçlarını nasıl bağlayacaklarını öğretmek için bir kurs başlattı. Baba-Kız Saç Atölyesi, büyük ilgi gördü. Philippe Morgese, kendisinden saçlarını güzelce toplamasını isteyen kızını hayal kırıklığına uğratmak istemeyen bir babaydı. Özellikle de, kızlarının saçlarını at kuyruğu yapmak isteyip de onları gözyaşları içinde bırakan babalardan olmak istemiyordu.

emma-philippe-db

‘Baba-Kız Saç Atölyesi’ni kurdu
Kızının saçlarını bağlamak üzere ilk kez oturduğunda kendisinde hissettiği o çaresizlik ve yardıma muhtaçlık hâlinin kanına dokunduğunu söyleyen Morgese şimdi birikimini bütün babalarla paylaşıyor. “Baba-Kız Saç Atölyesi” adını verdiği kursta saça model verme konusunda hiçbir fikri olmayan babaları aydınlatıyor. Morgese, saç modelleri konusunda uzmanlaşarak kızının psikolojisi üzerinde yarattığı farkı tüm babaların yaşaması gerektiğine inanıyor.
baba kiz sac-db İş büyüdü
Kızı Emma’nın saçları uzadıkça, saç bakımı ve modelleri konusunda uzmanlaşan Morgese, ilk dersini mahallenin güzellik salonunda sadece 7 babaya vermiş. İlk derslerde sadece saç fırçalama, toka takma ve örmenin inceliklerini anlatıyormuş ama zamanla artan ilgiyi fark edince, işi farklı saç bakım ürünleri, türlü çeşitli toka ve bantlarla dolu güzellik çantaları dağıtmaya vardırmış.

“Kaliteli zaman geçirmenin bir yolu”
Kursa katılım gösteren babalar bu etkinliğin kızlarıyla arasındaki bağı güçlendirdiğini düşünüyor, kursu birlikte kaliteli zaman geçirmenin bir yolu olarak görüyorlar.

Kızlarının saç modellerini paylaşıyorlar
Morgese’in, yaptığı modelleri, keşfettiği yeni saç modellerini ve projesiyle ilgili tüm haberleri paylaştığı bir web sayfası bir de Facebook sayfası var. Gruba üye olan diğer babalar da imza attıkları başarılı saç modellerinin fotoğraflarını burada paylaşıyorlar.

13012730_2003435086549269_3189760675708114930_n

 

Kültür

Süt annem ve Ben

Yaşamı boyunca yaptığı 200’e yakın tablonun pek çoğunda oto-portre çizen Frida Kahlo, henüz
EN YUKARI